سیسمونی5

تخت و کمد پسمل طلا رو  از فروشگاه نی نی سالن تو ولیعصر خریدیم.  که مارک Paidi  ست و یه مارک معروف لوازم کودک تو آلمانه . اونجا چند مدل تخت و کمد بود که بد نبود و این از همه خوشگل تر بود و تختش فقط کودکه نرده ثابت داره ولی کف تخت با سه اندازه بالا و پایین می ره و در ضمن وقتی که تو حالت سوم یعنی نزدیک زمین قرار بدی، میشه سه تا از میله های نرده رو برداری تا بچه خودش بتونه بیرون بیاد. چوبش بوی رنگ نمیداد و مستقیم از آلمان وارد میشه و غیر از طرح ها و رنگ هایی که توی کاتالوگشه حق انتخاب دیگه ای وجودنداره. من ست کاملشو خریدم که شامل : تخت ، میز تعویض، کمد 2درب، دکور اسباب بازی و شلف میشه. در ضمن تشکچه تعویض بچه که روی دراور قرار میگیره همراه با 2 تا ملحفه جزء سرویس بود که این خیلی خوبه.

خلاصه خریدیم و اومدیم.قرار شد برای هفته بعدش هم بهمون تحویل بدن.توی این مدت اتاق نی نی رو کاغذ دیورای کردیم.   حمل و نصب هم با اونها بود و سه نفر آمدن ، آوردن بالا ، نصب کردن ، تحویل دادن ورفتن . خیلی خوب بود.

کلا بین همه جنس هایی که دیده بودم لوازم مارک roba و Paidi از لحاط کیفیت یه سروگردن بالاتره ولی چون خیلی گرونه بهتره چیزای مهم و اساسی که تو سلامتی و امنییت بچه نقش مهمی داره رو از این مارک بگیریم.

برای خرید تخت و کمد جاهای مختلفی رو دیدم. مغازه های پاسداران ، شریعتی. ولیعصر از عباس آباد تا پارک ساعی. و ارمغان کودک که همه مدل هاش کلاسیک و مارک Mothercare بود.کلا تو ایران تخت و کمد سیسمونی جنس ایرانی ، جنس ترک ، و جنس آلمانی ( بطور محدود) موجود است.

جنس های ایرانی  اکثرا نئوپان با روکش MDF و با مدل های کپی و بی کیفیت که خیلی بوی رنگ می دن. ارژن به نظر من بین تولیدات ایرانی از لحاظ جنس بهتره. ازلحاظ مدل ایرادی که اکثر ایرانی ها دارند عدم لحاظ امنیت است. یعنی نرده کوتاه و ثابت. در اکثرشون طول نرده به ندرت به  60 سانت میرسه و در ابتدا که بچه هنوز نمیتونه دستشو به نرده تخت بگیره و بلند بشه مشکلی نیست ولی قدش یه کم بلند تربشه می تونه خودشو از تخت بندازه پایین. و چون نرده ثابت داره نمیشه نرده رو پایین یا تا نصف و کمتر گذاشت که خودش بیاد پایین. یا باید نرده ثابت و بلند باشه و یا متحرک و ترجیحا بلند که قابل تنظیم باشه. درضمن خیلی از مدل های ایرانی بشدت بوی رنگ می دادن. مثلا یکی از همکارای من از بالسا تخت خرید که راضی نیست. اولا می گه همچنان بوی رنگ می ده و دوما قسمت نرده متحرکش خیلی استیبل و محکم نیست!

جنس های ترک مدل کودک- نوجوان داره که بعدا قابلیت اینو داره که تختش تا 15 سالگی بزرگ بشه و بعضی مدل هاش میز تحریرهم میشه و به همین دلیل خیلی وسوسه کننده است . معروفترین مارکش مال همون فروشگاههای کپل پا ست. که باز هم من خیلی خوشم نیومد . اول بدلیل اینکه رنگاش خیلی تنده ومعمولا آبی یا صورتی که فقط تا یکی دو سال اول برای نی نی خوبه بعد دیگه لوس می شه و شیک نیست. یعنی یک طرح و رنگی نیست که سالها ( بقول خودشون تا 15 سالگی) بشه ازش استفاده کرد . و دوم اینکه بقول فروشنده نمایندگی Roba جنس چوبی و اون هم چیزی که بچه کوچولو بخواد روش ورجه وورجه کنه تا این همه سال اصلا دوام نمی آره که بتونیم از حالت نوجوانش استفاده کنیم.

جنس های آلمانی هم که توی ایران کاملا محدوده – تنها برندهای Roba و Paidi هستند که تقریبا باهم Joint هستند و محصولاتشن فقط توی نمایندگی های ماکسی کوزی ( 2تا توی ولیعصر و یکی در بهار) و نی نی سالن وجود داره.

این مدلی که من خریدم  مدل Arne هست. که این لینکشه:

 

http://www.paidi.de/babyzimmer/kindermoebel/arne/variante/babyzimmer/?pgn=1

به نظر من رنگ و مدلش طوریه که با بزرگ شدن بچه هنوز مطابق سنش هست.  بهتره رنگ و مدلی رو انتخاب کنیم که موقع ای که بچه بزرگتر می شه طوری باشه که با سن بچه سازگار بشه. و در مدل هایی که فقط تخت کودک است کمد و بقیه قسمتهاشو بشه با یه تخت بزرگتر ست کرد. این ست Arne توی سایتش یک تخت نوجوان هم داره که بعد ها می شه با بقیه تیکه هایی که خریدم ست کرد. البته اگه آنزمان توی ایران بشه تهیه اش کرد.

/ 0 نظر / 99 بازدید